Hasan Akpürüm
blog-post-1

c# solid prensibine uygun framework geliştirme - design pattern

Merhaba arkadaşlar,

Bu makalemde sizlere solid prensiplerine uygun olarak kendi framework'ümüzü yapmayı anlatmaya çalışacağım.Mimarimizi oluştururken Repository,UnitOfWork ve Dependency Injection pattern larını kulalnıcaz.Log lama olarak framework ümüzde NLog olucak. Presantation kısmında ise AutoFac ile injeck edeceğiz. Bu bölümde sadece mamarimizi kurgulayıp alt yapımızı hazırlayacağız. Diğer bölümde ise kendi oluşturduğumuz alt yapımızı kullanarak Mvc projemizi ayağa kaldıracağız.Videoyu çektikten sonra video da çok fazla konuşmadığımı fark ettim ara aara telefon çaldı ve video yu durdurup tekrar devam ettirmek zorunda kaldım :) ama elimden geldiği kadar değerli meslektaş arkadaşlarıma bilgilerimi aktarmak istedim. Herhangi bir soru takıldığında yorum yazarak yada mail adresimden ulaşabilirsiniz.Ayrıca projeyide GitHub üzerinden opensource olarakta yayınlıyor olucam.

 

 

 

 

 

Diğer bölümde görüşmek üzere. Projenin Github Linki aşağıdaki gibidir.
 

SampleSolidArch

 

Yorumlar (3)

misafir | 1.2.2016

Merhaba , azda olsa framework 'ün arayüzde kullanımını paylaşırmısınız.TEşekkürler. Paylaşılmaması için gerçek bilgilerimi paylaşmadım.

Hasan Akpürüm | 20.2.2016

Merhaba, Şuanda yoğunluktan dolayı videoların devamını getiremedim. En kısa zamanda devamını getirip arayüzde nasıl kullanıldığınıda anlatmaya çalışacağım. Saygılarımla

shark | 23.9.2017

merhaba videonun devamını bekliyorummm

Yorum Yaz