Hasan Akpürüm
blog-post-1

Hakkında

1990 yılında Kütahya da doğdum. 2005-2007 arası internet güvenliği ile belli deneyimler kazandım. 2007 yılında livetasarim.com’u açtım.Kendi yapmış olduğum ar-ge çalışmalarını yayınlamaya başladım. 2009 yılında Ankaraya taşınıp orada iş hayatımı profesyonelleştirmeye karar verdim. Burada 4 yıl boyunca hem çalıştım hemde Bilge Adam‘da Yazılım Uzmanlığı & Web Tasarım Uzmanlığı ve Sistem & Ağ Uzmanlığı Eğitimini tamamladım. Microsoft ve Üstün Başarı sertifikalarını almaya hak kazandım. 2009-2010 yılları arasında Epox Soft‘ da 1,5 yıl sözleşmeli Software Developer olarak proje geliştirdim. 2010-2013 yıllarında ise Estep Bilişimde Senior Software Developer olarak iş hayatıma devam ettim ve kurumsal projelerde yer aldım. 2014 yılında İstanbula taşındım. Dreams & Bytes şirketinde Senior Software Developer olarak 1,5 yılı geçik görev aldım ve bu süre zarfından bir çok banka ve kurumsal projelerde yer aldım. Aynı zamanda kurum içinde zaman zaman mvc eğitimleri verdim. Sonrasında 7 ay boyunca Caretta Yazılımda Senior Software Developer olarak iş hayatıma devam etme kararı aldım. Burada kurumsal bir ilaç firmasına PhoneGap-Cordova ile hibrit mobil uygulama geliştirdim. Aynı zamanda Dapper Orm kullanarak Web-Api entegrasyonlarını yazdım. Caretta da başarılı projelere imza attıktan sonra Zeytin Bilişim firmasında Team Lead olarak iş hayatıma devam ettim. Web tabanlı & masaüstü yazılım geliştirme,mobil yazılım geliştirme (Android), arama motoru optimizasyonu (SEO),yazılım mimarlığı, proje yönetimi ve danışmanlık hizmeti verdim. Sonrasında Koç Sistem de Senior Software Consultant olarak Akbank Bankacılık Merkezine danışman olarak hizmet verdim. Şuanda kendi şahıs şirketimi açmış bulunmaktayım. Ve kurumsal firmalara yazılım danışmanlığı yapmaktayım. Sektörümdeki arkadaşlarıma daha yararlı olabilmek için bu bloğu açtım ve vakit buldukça bilgilerimi, deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

 

Email : hakpurum@gmail.com

Telefon : 0533 625 34 38

Yorumlar (3)

yusuf tatlı | 11.1.2017

başarılarınızın devamı dilerim.

Ertuğrul Turahn | 19.1.2017

Merhaba Hasan Bey, Eklediğimiz yazılım mimarisi kodları için öncelille teşekkür ederim. İhtiyaç duyduğum bu mimaride hem swl hemde oracle için çalışabilen bir core yapı. Source kodlarını paylaştığınız uygulama oracle için uygunmudur. Data access layer üzernde değişiklikler yeterli olur mu? İyi çalışmalar

Hasan Akpürüm | 2.2.2017

Merhaba Ertuğrul Bey, Data Access katmanında ihtiyacınız olan OracleContext sınıfını yazmanız gerekmektedir. Ayrıca web.config de oracle connection bağlantısını tanımlamanız gerekir. Sonrasında hangi bussines katmanında oracle kullanmak istiyorsanız orada OracleContext sınıfını inject etmeniz yeterli olacaktır.

Yorum Yaz